AMASRA TURU

Bilgiler

AMASRA TURU

Amasra Tur Planı:
Sabah Saat:07:00’de Kumrular Caddesi Levent Kuruyemiş Önünde Buluşma ve Hareket. Gerekli Molalar Verilerek Amasra’ya Varış. Amasra‘ya Geldiğinizde Kesinlikle Görmeniz Gereken, Dünyada Eşi Benzeri Olmayan KUŞKAYASI YOL ANITINI;(Roma Askerleri İçin Dinlenme Ve Su İhtiyaçlarını Giderme Rekreasyon Alanı) İlk Olarak Görüyoruz. Kuşkayası Anıtından Sonra Bakacak Tepesine Geçiyoruz.Amasra’nın Tarihi ve Doğal Güzelliklerini Seyredebileceğiniz, Muhteşem Fotoğraf Kareleri Yakalayacağınız BAKACAK TEPESİNDEN; Amasra’ya Hayran Bakışlar Bırakacaksınız.
Şimdi Karadeniz İncisi Amasra’da En Keyifli Anlarınızı Yaşayacağınız Zamana Geldi: ÖĞLEN YEMEĞİ İçin Mola veriyoruz.( Çorba ,Doyuncaya Kadar Mevsim Balığı (Barbun, İstavrit, Hamsi, Mezgit),Meşhur Amasra Salatası –Helva –Soft İçecek-Su –Çay İkramı)
Öğlen Yemeğinden Sonra; Yaşının 300-350 Arası Olduğu Tahmin Edilen Ağlayan Ağaç’ta Çay Kahve Keyfi Eşliğinde Tavşan Adasını Seyrediyoruz.
Ağlayan Ağaç; Bir Selvi Ağacı Olup Nisan-Mayıs Aylarında Havadan Aldığı Nemi Bünyesinde Toplar, Biriken Bu Nemi Yapraklarından Dışarı Bırakır. Bu Sebeple Ağlayan Ağaç Olarak Anılır,
Şimdi Tarih Zamanı; Kuşkayası Yol Anıtı'nın Devamı Olarak Yapılan, Roma Döneminden Önemli Eserlerinden KEMERDERE KÖPRÜSÜNDE Toplu Fotoğraf Çekiyor, Cenevizliler’den Kalan, Fatih Sultan Mehmet Döneminde Kiliseden Camiye Çevrilen FATİH CAMİYİ Ziyaret ediyoruz.
Amasra’da En İyi Gün Batımının İzlendiği Yerlerden, Küçük Limanda Yer Alan, Asli Görevi Denizi Aydınlatmak Ve Gözetlemek Olan ‘’DİREKLİ KAYA’’ Yol Güzergahımızda Göreceğimiz Tarihi Yapıtlardan Biridir.
Bize Muhteşem Manzaralar Hediye Eden ve Bizans Döneminde İnşa Edilen AMASRA KALESİ; Cenevizliler ve Osmanlılar Zamanında Büyük Çaplı Onarımlardan Geçerek Kullanılmaya Devam Edilen Askeri Yapı Olarak Karşımıza Çıkıyor.
Amasra Kalesinde, Günümüzde Harabe Durumunda Olsa da, Geçmişte Amasra’ya Egemen Olmuş Ailelerin Armalarını Göreceğimiz, İlk İnşa Edildiği Dönemde İç Kale Olarak Yapılan, Ancak Cenovalılar Tarafından Şato Haline Getirilmiş CENOVALILAR ŞATOSUNU Görüyor Olacağız.
Yol Güzergahımızda Olan; Özel Desenleri Ve Freskleri İle Dikkat Çeken, Osmanlı Döneminde Mescide Dönüştürülmüş, KÜÇÜK KİLİSE Rehberimiz Eşliğinde Göreceğimiz Son Tarihi Yapıt Olacak.
Şimdi Siz Değerli Misafirlerimizin Serbest Zamanı; Bu Zaman Diliminde Dileyen Misafirlerimiz; Amasra’nın Ağaç Oymacılığı Geleneğini Yaşatan Yerel Esnafların Yer Aldığı, Üretilen El Emeği Göz Nuru Ürünlerin Satın Alınabileceği ÇEKİCİLER ÇARŞISINI Gezebilir, Dileyen Misafirlerimiz, Amasra Tarihine Işık Tutan AMASRA MÜZESİNİ Gezebilir.
Şimdi Amasra’ya Veda Zamanı, Akşam Saatlerinde Tarihi, Muhteşem Görselliği, Balığı, Salatası İle Hafızalarımızda Yer Eden Amasra’ya Veda Ediyoruz.
Ankara’ya Hareket ve Varış, Bir Başka Gezide Buluşmak üzere Vedalaşma.
Duraklar: Misafirlerimizin Katılım Yerlerine Göre Belirlenecektir.
ÖDEME VE REZERVASYON:
Dihle Turizm
Adres:Şehit Adem Yavuz Sk.4/14
Kızılay-ANKARA
Tel:  0312 418 56 65 
Gsm:0506 834 95 95

Fırsat Fiyatı :

140 TL

140 TL

Tarih :

27 Ekim Pazar

Özellik :

Tur Konsepti :

Günübirlik

Ulaşım :

Otobüs

Havayolu Şirketi :

Gün Sayısı :

Günübirlik

Tur Teması :

Kültür Turu

Genel Bilgi :

Detaylı Bilgi :

+90 0312 418 56 65

Facebook'ta paylaş

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 

  • Kişi Sayısına Göre Ulaşım
  • Araçta Sandeviç –Çay İle Kahvaltı
  • Öğlen Yemeği : Çorba,Doyuncaya Kadar Mevsim Balığı (Barbun, İstavrit, Hamsi, Mezgit),Meşhur Amasra Salatası –Helva –Soft İçecek-Su –Çay İkramı
  • Profesyonel Kokartlı Rehberlik
  • Dihle Turizm Güvencesi

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 

  • Kişisel Harcamalar
  • Müze-Ören Giriş Ücretleri

Özel Notlar